Požáry

9.8. 2004 – požár pole a lesa Valdíkov:

• 16:50 hod. byl místní jednotce vyhlášen požární poplach. Jako místo požáru bylo označeno pole u Valdíkova.
  • 16:57 hod. jednotka vyjela na místo, kde byla velitelem zásahu požádána o zřízení čerpacího stanoviště pro plnění cisteren. Část jednotky byla na pokyn velitele zásahu odvelena k místu požáru, kde pomáhali s hašením.
  • Zásah trval do 23:15 hod., kdy jednotka odjela zpět na základnu.

fotografie nejsou k dispozici

25.3. 2005 – požár lesa Valdíkov:

•     15:25 hod. byl místní jednotce nahlášen požár lesa ve Valdíkově.
  •     15:34 hod. jednotka vyjíždí na místo, kde byla velitelem zásahu požádána o zapůjčení rozdělovače  a hadic a o fyzickou pomoc.
  •     17:10 hod. byl požár uhašen a jednotka odjela na základnu.

fotografie nejsou k dispozici

28. 5. 2005 – požár lesa a travního porostu v k. ú. Valdíkov:

• 12:07 hod. byl naší jednotce nahlášen požár lesa a travního porostu na hranicích k.ú. Nárameč a Valdíkov.
  • 12:09 vyjíždí zásahová jednotka SDH Nárameč v počtu 1+6 k místu požáru, kam přijíždí jako první. Po příjezdu byl proveden průzkum a následná lokalizace požáru. Byly nataženy 2 C-proudy z fekálního vozu, který poskytl pan Zdeněk Hospůdka a bylo prováděno dohašování. Po příjezdu profesionálních hasičů z HZS Kraje Vysočina se jednotka řídila pokyny velitele zásahu. Část jednotky rovněž prováděla plnění cisteren motorovou stříkačkou na čerpacím stanovišti.
  •  14:00 hod. byl požár uhašen a místo požáru bylo předáno majiteli pozemku.

Valdikov_2005_PRVNI

23. 6. 2005 – požár lesa a travního porostu v k.ú. Nárameč:

• 16:45 hod. byl nahlášen našemu sboru požár lesa a  travního porostu v k.ú. Nárameč.
  • 16:44 hod. byl vyhlášen zás. jednoce obce požární poplach.
  • 16:46 hod. vyjíždí na místo, kam přijíždí jako první. Po provedení průzkumu bylo ihned zahájeno hašení pomocí fekálního vozu pomocí dvou C-proudů.
  • 17:04 hod. přijela na místo jednotka SDH Budišov a připojila se k hašení z automobilové cisterny. Část naší jednotky odjela zřídit čerpací stanoviště pro doplňování cisteren.
  • 17.24 hod. přijely na místo jednotky z HZS Kraje Vysočina a SDH Rudíkov. Poté se jednotky řídily pokyny velitele zásahu z HZS.
  • 19:08 hod. byl požár uhašen a pozemek předán majiteli.

3. 8. 2005 – požár seníku ZD Budišov:

3.8. 2005 v dopoledních hodinách vznikl v prostorách ZD Budišov rozsáhlý požár seníku. Po dohodě s KOPIS Jihlava vyjela v 10:05 hod. naše jednotka na místo požáru, kam přijela jako druhá po domácím sboru z Budišova. Po příjezdu profesionálních hasičů z HZS Kraje Vysočina odjela  naše jednotka zřídit čerpací stanoviště pro plnění cisteren. Požár byl většího rozsahu, proto bylo nasazeno ke kyvadlové dopravě vody celkem  osm cisteren. Jelikož právě probíhaly žňové práce, museli být někteří členové naší jednotky vystřídáni, aby mohli nastoupit na tyto práce. Celkem bylo naplněno 94 cisteren, což představuje asi 520 m3 vody. Motorová stříkačka pracovala téměř nepřetržitě 13 hodin bez sebemenších závad. Ve 23:30 hod. velitel zásahu ukončil dopravu vody a jednotka odjela zpět na základnu. Požářiště bylo předáno majiteli, který zajistil hlídkování domácím sborem.

6. 8. 2007 – požár stohu slámy v k.ú Nárameč:

• 21:52 hod. byl nahlášen místní jednotce požár stohu slámy v katastru obce.
  • 21:58 hod.  jednotka vyjíždí v počtu 1+8, na místo přijíždí jako druhá a na příkaz velitele zásahu jednotky z Budišova provádí plnění cisterny. Po příjezdu profesionálních hasičů z HZS Kraje Vysočina na pokyn velitele v činnosti pokračuje.
  • 5:15 hod. po dohodě s KOPIS Jihlava odjíždí jednotka na základnu.

naramec stoh_2007_1

7. 11. 2007 – požár stodoly v č.p. 24:

• 2:14 hod. byl místní jednotce nahlášen z KOPIS Jihlava požár stodoly.
  • 2:18 hod. jednotka vyjíždí na místo, provádí průzkum, vypnutí el. proudu a současně natahuje jeden B-proud z místního hydrantu. Jelikož byla v době příjezdu budova stodoly již téměř požárem zničena, soustřeďuje se jednotka na záchranu okolních budov ochlazováním a zmírňováním žáru. Tato činnost byla prováděna až do příjezdu profesionálních sborů, poté se jednotka řídila pokyny velitele zásahu. Část jednotky odjela zřídit čerpací stanoviště pro doplňování cisteren.
  • Okolo sedmé hodiny ranní se podařilo požár dohasit, ostatní sbory odjíždějí na základnu, místní sbor pomáhá s odstraňováním následků požáru do 11.45 hod., poté odjíždí na základnu .
  • Zásahu se ještě zúčastnily 2 jednotky z HZS Kraje Vysočina, dobrovolní hasiči z Budišova, Mihoukovic, Pozďatína a Rudíkova.